Konut Sigortası

Konut Sigortası

Konut sigortası; evinizi, eşyalarınızı, kendisiyle evinizi paylaştığınız sevdiklerinizi güvence altına almak için tercih edebileceğiniz kapsamlı bir teminat çözümüdür.

Su baskını, yangın, hırsızlık, deprem ve benzeri riskler, konut sigortasının geniş muhtevasında kendine yer bulan durumlardan sadece birkaçıdır.

Sigortacılığın kişiye özel olması gerektiğini bilen ve bu doğrultuda ihtiyaçlarınızı anlayarak hususi çözümler geliştiren firmamız, konut sigortaları için de en doğru adrestir.

Aklınız evinizde kalmasın diye sizin için her şeyi düşünen firmamız, sahip olduklarınızın değerini sizin kadar iyi bilir.

Siz de ister kiracı olun, ister ev sahibi; ‘Evim gibisi yok!’ diye düşünenlerdenseniz, ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun konut sigortası için tercihinizi Bertan Tarran Ssigorta’dan yana kullanabilirsiniz. Böylece yalnız ev ve eşyaları değil, huzur ve mutluluğunuzu da teminat altına alarak daha güvenli, risksiz bir yaşama adım atabilirsiniz.

Konut Sigortası Nedir? Aliağa Konut Sigortası Ne İşe Yarar?

Konutu ve içerisindeki eşyaları belirli tehlikelere karşı güvence altına almak için isteğe bağlı olarak yaptırılan sigorta türüne ‘konut sigortası’ denir. Bu sigorta çeşidiyle hem evinizi ve eşyalarınızı, hem de binanızı doğal âfetlerin, hırsızlık ve benzeri olayların meydana getireceği zararlardan korursunuz.

Böylelikle kötü sürprizler sonucu oluşabilecek maddî zararları büyük yüklerin altına girmeden karşılayabilir, hasarlarınızın hepsini -poliçe teminatlarınızın sınırladığı ölçüde- sigorta ödeyeceği için kayıpları en hızlı şekilde telâfi edersiniz.

Bu sayede maddî kayıplarınızı en aza indirerek, yapmanız gerekecek olan yüksek bütçeli harcamalardan tasarruf eder ve uğradığınız zararlar sonucu hızlıca toparlanarak hayatınızda yeni bir sayfa açarsınız.

Unutmayın ki eviniz nasıl sizi tehlikelerden muhafaza ediyorsa, sizin de konut sigortası yaptırarak evinizi muhafaza etmeniz gerekir. Olası felâketler karşısında yaşanacak kayıpları bu şekilde tolere edebilirsiniz.

Hep hayalin kurduğunuz ve yoğun çaba ile sonunda kavuştuğunuz evinizi, ufak bir sigorta bedelini ödememek yüzünden birçok riskle karşı karşıya bırakmak istemezsiniz. Üstelik konut sigortası için yüksek bir maddî fedâkârlığa da katlanmanız gerekmez. Fiyat/fayda bağlamında incelendiği zaman konut sigortalarının yararlarını net şekilde görmek mümkün değildir.

Siz de evinizle ilgili sorumlulukların en önemli parçası olan konut sigortasından ferâgat etmek istemiyorsanız, bütçe dostu ve memnuniyet odaklı özel çözümlerimiz için bizi tercih edebilirsiniz.

İzmir Konut Sigortası Avantajları Nelerdir? Aliağa Konut Sigortası Neden Önemli?

Zorunlu Deprem Sigortası’ndan daha zengin bir içeriğe sahip olan konut sigortası, evinize ve içindekilere yönelik geniş teminatlar sunar. Buna göre, Bertan Tarran konut sigortaları ile kavuşacağınız bazı avantajlar şunlardır:

 1. Grev, lokavt, protesto, halk ayaklanması, toplumsal kargaşa, yürüyüş veya terör eylemleri, infilak, hırsızlık ve benzeri durumlar neticesinde ortaya çıkan maddî zararları karşılar.
 2. Öngörülemeyen kaza ve hasarlara daima hazırlıklı olmanızı mümkün kılar. Maddî kayıplarınızı büyük oranda kapatmanızı sağlayarak sizi ödenmesi güç masraflardan kurtarır.
 3. Oturduğunuz evde kiracı iseniz, mal sahibiyle sorun yaşamamak adına konut sigortasından faydalanarak eşyalarınızı güvenceye aldırabilirsiniz.

Bunu yaparken ev sahibinin sorumluluğundaki -tesisat ve bina gibi- alanları poliçe dışı bırakıp yalnızca ev eşyalarınızı teminata dâhil edersiniz.

 1. Aynı şekilde evini kiraya veren ev sahipleri, eşyaları poliçe dışı bırakıp yalnızca kendi sorumluluğuyla ilgili kısımlarını sigortalatabilirler.
 2. Aynı zamanda konut sigortası, Depreme karşı DASK’tan daha fazla ek teminat sunarak sizi tam anlamıyla güvenceye alır. DASK’ın ödemediği masrafları da karşılar.
 3. Sel, yer kayması, çığ düşmesi, fırtına, dolu yapması, yıldırım düşmesi, duman, hortum ve yangın gibi doğal âfetlerin meydana getireceği hasarları tazmin eder.
 4. Doğalgaz patlaması, evi su basması, kazanlarda yahut tesisatlarda gerçekleşen sorunlar, cam kırılması ve buna benzer olumsuzluklar sonucu yaşanan maddî kayıpları giderir.
 5. Evin kullanılamaz hâle gelmesi durumunda enkaz kaldırma masraflarını üstlenir.
 6. Talebiniz üzerine Aliağa konut sigortası, ev içindeki kazalara yönelik teminatlar sunabilir. Poliçeye göre sakatlık durumunda tazminatı kişinin kendisine, vefat hâlinde ise vârislerine öder.

Öte yandan bazı poliçeler, ev dışındaki kazalara dair düzenlemeler de bulundurabilir. Sakatlığa bağlı olarak ev içerisinde gerçekleştirilmesi gereken yapısal düzenlemeleri güvence altına alarak masrafları karşılar.

 1. Diğer taraftan; konut sigortası kapsamına, kiracılar için dekorasyon masrafları teminatı ekletilebilir. (Boya-badana vb.)
 2. Konutunuza deniz, hava yahut kara taşıtlarının çarpması hâlinde ortaya çıkacak zararların karşılanmasını üzerine alır.
 3. Kira kaybı, enflasyonun yol açtığı değer kaybı, ikâmet değişikliği masrafları vb. durumlar için mâlî bir güvence aracıdır. Konut değerini enflasyon etkisinden korur ve enflasyon oranında sigorta bedelinde artış uygular.
 4. Ayrıca dilerseniz konut sigortaları kapsamı eşyalarınızı güvenceye alacak şekilde genişletilebilir.

Bu doğrultuda arzu ederseniz; antika mobilyalar, değerli mücevherler, nakit para, misafir eşyaları, elektronik eşyalar başta olmak üzere pek çok şeyi poliçenize dâhil edersiniz.

Böylelikle onları zarar görme ve çalınma gibi durumlara karşı sigortalatırsınız. Kırılan veya bozulan eşyalarınızın sebebiyet verdiği maddî kayıpları sigortadan alarak ihtiyaçlarınızı en hızlı ve pratik şekilde karşılayıp, hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

 1. Tüm bunların yanı sıra konut tsigortası yaptırarak ek hizmetlerden de faydalanma hakkı elde edersiniz. (Tesisatçı, çilingir, klima ve kombi bakımı, petek temizliği, halı yıkama, tesisat onarımı, âcil tıbbî yardım, refakatçi, fatura ödeme, ambulans vb.)
 2. Ayrıca seçtiğiniz poliçenin içeriği, konut hesaplama sürecinde evinize değer katan faktörlerden biri olur.

Siz de kendi beklentilerinizle örtüşen sigorta seçeneklerine yönelmek ve hem evinizi, hem geleceğinizi koruma altına almak için Bertan Tarran Sigorta farkını yaşayabilirsiniz.

Konut Sigortası Yaptırmak Zorunlu mu?

İsteğe bağlı sigortalar arasında bulunan konut sigortasını yaptırmak şart değildir. Fakat konut kredisi çekmek istediğinizde banka, size bunu zorunlu kılabilir.

Kanunen mecburiyet olmaması, konut sigortasının daha az önemli olduğu anlamına gelmez. Yuvanızı koruma altına almak istiyorsanız konut sigortası çözümlerinden yararlanmanız gerekir.

DASK ve Konut Sigortası Aynı mı?

Hayır, değildir. Çünkü Zorunlu Deprem Sigortası olarak isimlendirilen DASK, yaptırılması mecbûrî tutulan bir sigorta türüdür. Bu sigortanın yaptırılmaması durumunda ev sahibinin veya kiracının elektrik ve su faturalarını üzerine alması mümkün olmaz. Öte yandan bu sigorta türü yalnızca depreme yönelik kısıtlı teminatlar içerir. Bu itibarla DASK’ın odaklandığı hasar yalnız deprem ile ilgilidir.

Konut sigortası ise deprem dâhil birçok riske ilişkin geniş kapsamlı teminatlar barındırır. İstek üzerine yapılan ve kişisel taleplere göre özelleştirilebilen bu sigorta türü, -yukarıda da açıkladığımız gibi- Zorunlu Deprem Sigortası’nın ihtiva etmediği birçok avantajı beraberinde getirir.

Kazalar ve kötü sürprizler hayatın bir parçasıdır. Bu nedenle konut sigortası yaptırmak lüks değil, önemli bir zorunluluk olarak nitelendirilebilir.

Konut Sigortası Ne Zaman Yaptırılmalı?

Bu konuda tarih açısından bir sınırlama olmamakla beraber, konut sigortasının evinizi aldığınız veya taşındığınız dönemin ilk zamanlarında yaptırmanız en iyisidir.

Zîrâ sigorta yaptırmadığınız her gün, belirli kayıpları ve riskleri göze alıyorsunuz demektir. Bu nedenle Aliağa konut sigortası çözümleri için hemen bize başvurmakta gecikmemelisiniz.

Aliağa Konut Sigortası Neleri Kapsar? İzmir Konut Sigortası İçeriği Nedir?

Poliçelere göre konut sigortası kapsamı değişiklik arz eder. Fakat bütün konut sigortalarının ortak noktalarından biri, mülkün demirbaş unsurlarını kapsıyor olmasıdır. Bunların başında ise tesisat elemanları ve duvarlar gelir.

Değerli emtialardan evde yaşayan canlılara kadar birçok şey konut sigortası içeriği dâhilinde olabilir. Bunlar standart sigorta poliçelerinde kendine yer bulmazken, özel konut sigortası paketleri içerisinde karşımıza çıkar.

Aliağa Konut Sigortası Fiyatları Ne Kadar? En Uygun İzmir Konut Sigortası Fiyatları

Bu alandaki ürünlerde fiyatlandırma, başlıca şu unsurlara göre değişir:

 1. Evin konumu,
 2. Metrekare değeri,
 3. Konutun hangi katta yer aldığı,
 4. Binanın yaşı, yapı tarzı ve malzeme tipi,
 5. Çevrenin güvenlik durumu,
 6. Konutta alınmış güvenlik tedbirleri,
 7. Poliçede bulunan teminatlar vb.

Siz de hemen konut sigortası teklifi almak için bizi arayabilir veya online olarak size özel tekliflerimizi görüntüleyebilirsiniz.

Bize ulaşın.

Aklınıza takılan tüm sorular için.