Sigorta ve Aracılık Hizmetleri

Sigorta ve Aracılık Hizmetleri

Sigorta ve aracılık hizmetleri; bireylerin ve kurumların maddî varlıklarını güvence altına almayı, fiziksel hasarlar sonucu oluşan zararların tazmin edilmesini amaçlayan uygulamalardır. Bunları sigorta şirketleri organize eder ve yürütür.

Sigorta acenteleri ise, söz konusu hizmetleri bu şirketler adına devralarak onların nâmına yönetir. Sigorta sözleşmesinin başından sonuna dek bütün işlemleri gerçekleştirip tazminat ödemelerinde yardımcı olur.

20 yıllık sektörel deneyime, zengin ve güncel bilgi birikimine sahip olan Bertan Tarran Sigorta, bu alanda sunduğu etkili ve güvenilir çözümlerle ilgi odağıdır. ‘Hayata değer kat!’ mottosuyla yola çıkan firmamız, bunu ihtiyaçlara yönelik geniş kapsamlı sigortacılık faaliyetleriyle gerçekleştirir.

Aliağa Sigorta ve Aracılık Firması Ne Yapar? Aliağa Sigorta ve Aracılık Firmaları Hizmetleri

Bu alanda varlık gösteren firmalar, sigorta sektöründe faaliyette bulunabilmek adına gerekli tüm yasal izin, belge ve yetkinliklere sahiptir. Poliçe ve sigorta düzenleme, bu konudaki bütün sorunlara çözüm bulma, sigortalıyı belirlenmiş teminatlar dâhilinde koruma ve zararlarını karşılama, bu hizmetlerin temel dinamiklerini oluşturur.

Bu kapsamda sigorta ve aracılık hizmetleri veren firmalar; Konut Sigortası, Kasko Sigortası, Trafik Sigortası gibi ürünler sunar. Bunların yanı sıra hasar, mal ve işçiye yönelik güvenceler de bu firmaların geniş yelpazesine dâhil olan teminatlardan bazılarıdır.

Öte yandan sigorta şirketleri ve acenteleri; havacılık, nakliyat, hırsızlık, iş yeri ferdî kazaları ve buna benzer olumsuzluklar için de tedbir sağlar.

Sigorta Şirketi ve Sigorta Acentesi Farkı Nedir?

Acenteler sigorta şirketlerinin yardımcısı ve onlara ait ürünlerin pazarlayıcısı durumundadır. Bir sigorta şirketine bağlı olarak çalışır. Sözleşme yapmak isteyenlere, hangi şirkete bağlı bulunduklarını ve o şirket tarafından kendilerine ne tür haklar tanındığını bildirir.

Buna göre faaliyetlerini Aliağa sigorta ve aracılık hizmetleri kapsamında yürüten acentelerin genel özellikleri şunlardır:

 1. Acenteler gerçek ya da tüzel kişi olabilir.
 2. Onlar sigorta ürünlerini üreten taraf değildir. Yalnızca anlaşmalı olduğu şirketin poliçelerini kullanıcılara ulaştırmakla görevlidir.
 3. Bağlı olduğu kuruluştan aldığı talimatlar doğrultusunda hareket eder. Temsilci sıfatıyla, ilgili sigorta şirketinin ürünlerini tanıtır, pazarlar ve satışını gerçekleştirir.
 4. Böylelikle hem sigortalı, hem de sigortacı adına aradaki görevi üstlenmiş olur. Sigorta yaptırmak isteyenlerle, sigorta şirketi adına görüşür. Kendi yetkileri çerçevesinde onlara teklif ve poliçe düzenler. Ayrıca ihtiyaç hâlinde sigortalıya danışmanlık hizmetinde bulunur.
 5. Acentelik yetkisini sigorta şirketi özel bir vekâletnâme ile verir. Söz konusu yetki başka bir yere devredilemez.

Aliağa Sigorta ve Aracılık Hizmetleri Nelerdir?

İzmir’in seçkin firması Bertan Tarran Sigorta ve ona bağlı çalışan acenteler, kişisel ve kurumsal tüm sigorta taleplerini etkin şekilde karşılar. Buna göre, çeşitli firmaların acenteleriyle birlikte sunduğu bazı hizmetler şöyle sıralanabilir:

Bireysel Sigorta ve Aracılık Hizmetleri:

 1. Doğal Âfet Sigortaları,
 2. Kasko Sigortası,
 3. Trafik Sigortası,
 4. Konut Sigortası,
 5. Sağlık Sigortası vb.
 • Kurumsal Sigorta ve Aracılık Hizmetleri:
 1. Sorumluluk Sigortaları,
 2. Havacılık Sigortası,
 3. Nakliyat Sigortası,
 4. Alacak (Coface) Sigortası,
 5. İşyeri Sigortası,
 6. Mühendislik ve İnşaat Sigortaları,
 7. Tarım Sigortası vs.

Online Sigorta ve Aracılık Hizmetleri Nelerdir?

Bunlar ise yukarıda sözü edilen uygulamaların müşteriyle fizîkî temas olmaksızın, dijital ortam üzerinden gerçekleştirilmesini içerir. Bütün görüşme ve işlemler sanal ortamdan ilerletilir. Online sigorta acenteleri bu sayede poliçe satışlarına internet vasıtasıyla aracılık eder.

Bu tip organizasyonlar genellikle müşteriler için farklı kampanyalar ve indirimli fiyatlar için avantajlı durumdadır. Ne var ki, online aracılık hizmetleri sırasında herhangi bir iletişim kopukluğu olmaması ve eksik ya da hatalı bilgilendirilmede bulunulmaması son derece önemlidir.

Kişilerin ve kurumların maddî kıymetlerini aktif biçimde korumayı ilke edinen Bertan Tarran Sigorta ve acenteleri, bu sayede onların yaşam standartlarını yükseltir ve korur. Her türlü âcil duruma ve danışmanlık geereksinimine karşı müşterileriyle 7/24 iletişimde olan firmamız ve acentelerimiz, müşteri memnuniyeti ve kişisel verilerin gizliliği konusunda son derece hassastır.

Hizmet kalitesini her geçen gün daha da artıran firmamızın İzmir sigorta ve aracılık hizmetleri, sahip olduklarını en kapsamlı teminatlarla güvence altına almak isteyenlere hitap eder.

Müşterilerinin beklenti, şikâyet, öneri ve diğer geri bildirimlerini dikkate alan firmamız ve acentelerimiz; bunlara göre çeşitli iyileştirici ve düzeltici faaliyetleri gerçekleştirmekten de geri durmaz.

Siz de tüm bu özelliklere sahip bir sigorta firması ile çalışmak ve kendinizi, sevdiklerinizi ayrıcalıklı hissettirmek için firmamıza ya da acentelerimize başvurabilirsiniz. İhtiyaçlarınız çerçevesinde en doğru sigorta ürününü profesyonel danışmanlık hizmetimiz sayesinde kolayca seçebilir, avantajlı paket ve kampanyalardan yararlanarak tüm sigorta gereksinimlerinizi tek noktadan kolayca ve uygun maliyet ile karşılayabilirsiniz.

Risk analizi ve risk yönetimi hususunda uzmanlık seviyesine ulaşmış ekibimizin siz ve tüm varlıklarınız için en iyisini sunacağından emin olabilir, tüm maddî değerlerinizi kapsamlı sigorta teminatlarımıza emanet ederek rahatlığın tadını çıkarabilirsiniz.

Bize ulaşın.

Aklınıza takılan tüm sorular için.